Powieść kryminalna dla kobiet

Posted on

Wśród najróżniejszych pozycji na rynku znaleźć można opowieści miłosne, które wydawać by się mogło są idealnymi propozycjami dla kobiet. Przy czym nie można zapominać o tym, że panie nie tylko kochają miłosne dzieje najróżniejszych bohaterów. Płeć piękna stworzona jest także do czytania powieści kryminalnych, gdzie znaleźć można równie fascynujących bohaterów, dzięki czemu cała książka jest wielkim wodospadem najróżniejszych emocji. Taką powieścią kryminalna, która na pewno spodoba się paniom jest “To nie jest mój mąż!” Olgi Rudnickiej (https://www.taniaksiazka.pl/to-nie-jest-moj-maz-olga-rudnicka-p-1413507.html).

Matylda Dominiczak

Jeżeli ktoś jeszcze nie poznał Olgi Rudnickiej, a kocha powieści kryminalne napisane lekkim i zabawnym piórem, to koniecznie musi poznać tą autorkę. Olga Rudnicka zaprasza do czytania drugiego tomu swojej serii, która opowiada o losach Matyldy Dominiczak. Pierwszy tom z tej serii nosi tytuł “Oddaj albo giń!”, gdzie można było poznać bibliotekarkę, która chciała zmienić swoje nudne życie. Co prawda Matylda kocha książki, ale czuje, że chciałaby od życia czegoś więcej. Czegoś co sprawi, że w jej życiu będzie można oczekiwać niespodziewanego, czegoś z pazurkiem. I ledwo o tym kobieta pomyślała, a już miała do czynienia z trupem w sowim życiu, który został znaleziony w jej bibliotece. Co więcej, to Matylda została oskarżona o zabójstwo. Aby dowieść swojej niewinności, kobieta sama szukała śladów i tropów. W ten oto sposób Dominiczak odnalazła swój cel w życiu. Jak zakończył się pierwszy tom? Warto się o tym samodzielnie przekonać, aby móc ze spokojem przejść do “To nie jest mój mąż!”.

Na tropie

W drugim tomie Matylda Dominiczak, bibliotekarka, może pochwalić się już legalną licencją detektywa. Kobieta właśnie otrzymuje od swojej klientki pierwsze zadanie. Ma udowodnić niewierność jej męża. W tym celu Matylda robi wszystko, żeby go uwieść – z miernym skutkiem. Mąż nie chce się skusić na zaloty Matyldy. Na dodatek okazuje się, że niedługo później owy mąż znika w tajemniczych okolicznościach. Pani detektyw ma 48h, aby go odnaleźć. Tylko, że w sumie jej klientka nie jest pewna, czy woli odzyskać męża, czy też kochanka, który także znika w tajemniczych okolicznościach. Z rzeki zostają wydobyte zwłoki niezidentyfikowanego mężczyzny, które sprawiają, że na drodze Matyldy staje dwóch funkcjonariuszy śledczych. Tak, Matylda może śmiało przyznać, że w jej życiu w końcu zaczyna coś się dziać i to na pewno z wielkim hukiem. Jak zakończy się pierwsza sprawa młodej pani detektyw?

Kawa Racool_studio - pl.freepik.com